Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: wtorek, 14-07-2020

Humaniści

11.04.2013
Spędzająca sen z powiek wszystkim naszym szóstoklasistom data 4 kwietnia za nami. Stres związany z pisanym przez nich w tym dniu egzaminem końcowym ustąpił miejsca uldze oraz powolnemu kompletowaniu dokumentów niezbędnych do starania się o przyjęcie do gimnazjum. W tym roku egzamin we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Skąpe pisało 60 uczniów.
 
czytaj dalej »
07.05.2012
Pamiętają Państwo łacińskie powiedzenie „Per aspera ad astra”? (Przez trudy do gwiazd). Wbrew rozpowiadanym tu i ówdzie przez niejednego malkontenta fałszywym tezom, iż nic się nie opłaca, pragniemy stanowczo zaprzeczyć i zakomunikować, iż jest coś, co bardzo się opłaca. Nauka! Przekonał nas o tym niedawno Iwo Grodziński, uczeń V klasy szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Międzylesiu.
czytaj dalej »
09.03.2012
Dnia 27 września 2011 roku Lubuski Kurator Oświaty wydał zarządzenie w sprawie organizacji konkursów o zasięgu wojewódzkim w roku szkolnym 2011/2012.
Dla szkół podstawowych zorganizowano konkursy przedmiotowe z języka polskiego, historii i społeczeństwa, matematyki i przyrody. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Międzylesiu brali udział we wszystkich konkursach.
W naszym województwie w etapach rejonowych konkursu przedmiotowego historii i społeczeństwa wzięło udział 619 uczniów. Do finału wojewódzkiego zorganizowanego 03.03.2012 r. w SP 6 w Świebodzinie awansowało 63 młodych historyków.
czytaj dalej »
17.02.2012
03 lutego br. informowaliśmy Państwa o sukcesie Iwa Grodzińskiego w konkursie historycznym. Dziś z przyjemnością przekazujemy informację, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Międzylesiu ma kolejnego finalistę konkursu przedmiotowego ogłoszonego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Po historii nadszedł czas na język polski. W szkolnym etapie konkursu z języka polskiego najlepsi okazali się Aleksandra Jawilak, Lena Ostapkowicz, Michał Kramski, Patrycja Rzepka, Ilmaz Rotuski, Weronika Michalska i Jakub Rodziewicz. Uczniowie, pod opieką nauczyciela języka polskiego Pana Wojciecha Nawrockiego, wzięli udział w eliminacjach rejonowych, które odbyły się dnia 04.02.2012 r. w PSP Nr 3 w Międzyrzeczu.
W naszym rejonie (powiat świebodziński i międzyrzecki) do testu konkursowego przystąpiło 68 uczniów. Awans do finału wojewódzkiego uzyskało tylko 5 z nich. Wśród szczęśliwych finalistów znalazła się uczennica klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Międzylesiu - Lena Ostapkowicz.
 
Gratulujemy Lenie i Panu Wojciechowi oraz życzymy powodzenia w finale! 
 
00.00.0000
 
Michał Kowalski, uczeń Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, został laureatem wojewódzkiego etapu konkursu humanistycznego. Nie było to łatwe zadanie. Aby wyjechać na finał konkursu do Gorzowa Wlkp. należało, bowiem przejść najpierw etapy szkolny i rejonowy. Zagadnienia na konkursie dotyczyły historii i języka polskiego. O trudności konkursu, a także o znakomitym przygotowaniu ucznia świadczy fakt, iż był on jedyną osobą ze szkoły wiejskiej, która w ogóle dostała się do finału. Wszyscy inni laureaci uczą się w miastach. Jak podkreślają przygotowujący Michała do konkursu nauczyciele – Krzysztof Rączkowski i Wojciech Nawrocki – uczeń ten wiele zawdzięcza systematycznej pracy i swojemu własnemu zaangażowaniu. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z Michała!


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 743 067 gości
Na stronie znajduje się
4 gości