Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 15-07-2020

Matematycy

10.01.2012
W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie odbył się powiatowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych „Wiem i Rozumiem”. Gmina Skąpe reprezentowana była przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Międzylesiu - Karola Belicę, Darię Giedrys i Michała Kowalskiego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołoboku - Karolinę Iwanowska, Mikołaja Ligasa, Helenę Stoczewską, Zygmunta Stoczewskiego i Anię Zalisz. W konkursie liczyła się zarówno wiedza teoretyczna jak i praktyczna z różnych działów matematyki. Zwycięzcą konkursu powiatowego, zdobywając największą liczbę punktów, został Michał Kowalski, a IV miejsce zajęła Karolina Iwanowska. Wszyscy uczniowie udowodnili, że królowa nauk jaką jest matematyka nie ma dla nich żadnych tajemnic. Serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów.
 
10.01.2012
 
Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie zostały zwyciężczyniami Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”. Nagrodzona Danuta Puk z kl. VI w sierpniu br. pojedzie na międzynarodowy obóz matematyczny do Zakopanego, zaś laureatki: Karolina Kielaczawa (kl. III), Klaudia Gierczyk (kl. IV), Karolina Błaszczak (kl. V), Anna Klechamer (kl. V), Jowita Jagiełło (kl. V), Martyna Tryba (kl. VI) i Katarzyna Rutkowska (kl. VI) odbędą w czerwcu podróż do Babelsbergu koło Poczdamu.
Konkurs „Kangur matematyczny” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.
Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.
W bieżącym roku w naszym kraju zgłoszonych do konkursu zostało 306.659 uczestników z 7.401 szkół podstawowych, 3.963 szkół gimnazjalnych i 1.617 szkół średnich.
Sukces naszych uczennic jest imponujący i jak zapewniają organizatorzy sami są pod wrażeniem tak dobrego wyniku uczennic z małej wiejskiej szkoły. Tym bardziej gratulujemy naszym uczennicom wiedzy i zwycięstwa w tak prestiżowym konkursie jakim jest „Kangur matematyczny”.
10.01.2012
 
Od lewej stoją Agata Kuriata (opiekun), Karol Belica, Michał Kowalski, Daria Giedrys. Od lewej siedzą Izabella Kałużny, Ibrahim Barham.
Dnia 12 stycznia 2006 r. o godzinie 9.00 w szkołach zostały przeprowadzone Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży "Kwadratura Koła" zorganizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ścieżki Nieskończoności.

Do tego konkursu zostało zgłoszonych 14 158 uczniów z prawie 600 szkół ze wszystkich zakątków Polski, w tym z województwa lubuskiego zgłosiło się 460 uczniów.

Każdy uczeń rozwiązywał test wielokrotnego wyboru na poziomie swojej klasy. Zadania konkursowe były o dość wysokim stopniu trudności, często wykraczały ponad podstawę programową danej klasy. Uczniowie, którzy zajęli 20 pierwszych miejsc w kraju i w poszczególnych województwach oraz 10 pierwszych miejsc w powiatach otrzymywali dyplomy.

Do konkursu tego przystąpiło 10 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Międzylesiu. W dniu 22 marca br. 8 uczniów otrzymało dyplomy, a dodatkowo Michał Kowalski i Ibrahim Barham symboliczne nagrody książkowe.

Wyniki uczniów, którzy dostali dyplomy
 
1. Michał Kowalski - kl. V

- 1 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 1 miejsce w województwie lubuskim,
- 25 miejsce w kraju.

2. Ibrahim Barham - kl. III

- 1 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 1 miejsce w województwie lubuskim,
- 209 miejsce w kraju.

3. Jakub Kasprzycki - kl. IV

- 2 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 3 miejsce w województwie lubuskim,
-83 miejsce w kraju.

4. Izabella Kałużny - kl. IV

- 5 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 7 miejsce w województwie lubuskim,
- 357 miejsce w kraju.

5. Maciej Woronin - kl. IV

- 5 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 7 miejsce w województwie lubuskim,
- 357 miejsce w kraju.

6. Karol Belica - kl. V

- 5 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 8 miejsce w województwie lubuskim,
- 377 miejsce w kraju. 

7. Daria Giedrys - kl. V

- 8 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 13 miejsce w województwie lubuskim,
- 569 miejsce w kraju.

8. Kacper Madajczak - kl. VI

- 6 miejsce w powiecie świebodzińskim,
- 17 miejsce w województwie lubuskim,
- 886 miejsce w kraju.

Gratulujemy!!!
Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

Agata Kuriata


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 743 089 gości
Na stronie znajduje się
8 gości