Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 08-07-2020

Plastyczki

00.00.0000
Dnia 21.01.2008 r. uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie, Anna Klechamer, została laureatką konkursu plastycznego "Kwiaty dla Babci i Dziadka". Na uroczystą galę w Galerii Porczyńskich w Warszawie zaproszono również Monikę Klechamer, uczennicę klasy IV, która brała udział w warsztatach florystycznych zakończonych konkursem pt. "Bukiet na Dzień Babci".. Jej praca została wręczona Pani Teresie Lipowskiej - gościowi honorowemu gali. Dziewczynki oprócz nagród indywidualnych przywiozły również nagrodę dla szkoły - zestaw książek do biblioteki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ania i Monika Klechamer w Warszawie
00.00.0000
27 października 2007 r. o godzinie 17.30 w Sulechowskim Domu Kultury odbył się wernisaż Anny Klechamer, uczennicy klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie. Była to część imprezy kulturalnej oraz konkursu literackiego pod nazwą „O Wachlarz Wilhelminy”. Ania jest od 2003 r. podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Warszawie. Jest również laureatką licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W sulechowskim wernisażu wyeksponowane zostały prace Ani przedstawiające Madonny Polskie w malarstwie i grafice. Na spotkanie przybyli goście, przede wszystkim mama i siostra Ani – Monika, która również próbuje z powodzeniem swych sił w malarstwie, wychowawczyni klasy szóstej – pani Eliza Jankowiak, pani Mirosława Bryndza, przedstawiciele rodziny Klechamerów oraz kilka przyjaciółek Ani. Wieczór zakończył się koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Ex-nonet”.
czytaj dalej »
00.00.0000
W IV kwartale 2006r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie prezentowane były prace jednej z utalentowanych uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie Ani Klechamer na wystawie „Madonny Polskie w malarstwie i grafice Ani Klechamer”. Nasza utalentowana plastyczka od 2003 jest podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Warszawie. W 2006 roku jako jedna z czterech osób otrzymała stypendium Banku Zachodniego w kategorii – Sztuka. Ania jest laureatką licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentacja w świebodzińskiej Bibliotece była jej trzecią indywidualną wystawą. Pierwszy raz Ania pokazała swoje prace razem z kuzynką Dżamilą w Galerii „Inspiracje” w Świebodzińskim Domu Kultury (2000r.), a druga wystawa miała miejsce w Galerii Sztuki dziecka w Gorzowie Wlkp. (2005r.).
Ania ma równie uzdolnioną młodszą siostrę Monikę. Obie dziewczynki uczęszczają do Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie gdzie chętnie ukierunkowują i pomagają swoim rówieśnikom na zajęciach plastycznych. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom ich talentu.
11.08.2011
Monika Klechamer (lat 8) uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie w dniu 3 marca br. odebrała w Gorzowie Wlkp. nagrodę w XVI edycji Europejskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Europa w szkole”. Konkurs odbywa się pod patronatem Rady Europy, Wspólnoty Europejskiej i Europejskiej Fundacji Kultury. Organizatorem polskiej edycji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Biuro Informacji Rady Europy, Młodzieżowy Dom Kultury im. W. Broniewskiego w Warszawie. Tegorocznym hasłem konkursu była: "Idea partnerstwa w Europie wielu narodów".
Celem Konkursu jest krzewienie idei jednoczącej się Europy, włączenie dzieci i młodzieży w kształtowanie ogólnoeuropejskich wartości, wykorzystanie kultury jako uniwersalnego środka porozumienia.
Uczestnikami Konkursu były dzieci i młodzież wszystkich typów przedszkoli i szkół w wieku 4/5-21 lat, które wykonały pracę indywidualnie, bądź w grupach (np. klasa, zespół lub koło zainteresowań). Uczniowie mogli tworzyć prace w następujących kategoriach: literacka, fotograficzna, informatyczna i plastyczna. Monika zdobyła jedną z 9-ciu nagród na etapie wojewódzkim w kategorii plastycznej (etap centralny już w maju w Warszawie). Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczali: dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. - Jerzy Kaliszan, Wicekurator Oświaty - Roman Sondej, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego - Bogusław Andrzejczak.
Serdecznie gratulujemy naszej uzdolnionej plastyczce!

Informacje udostępnione dzięki uprzejmości Pani Teresy Berendt-Klechamer
10.08.2011
Konkurs organizowanego był pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie przy współpracy z Wydziałem Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy
 
Komisja w składzie:
 • Maria Drzewiecka – starszy wykładowca – Instytut Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie 
 • Ilona Gorgol – nauczyciel – instruktor pracowni plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie
 • Maciej Lipiec – komisarz konkursu, koordynator konkursów plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie
dokonała w dniach 18 – 24 sierpnia 2005 roku przeglądu i oceny 22522 prac.
 

Prace zostały nadesłane z Albanii, Algierii, Argentyny, Armenii, Australii, Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Cypru, Czech, Egiptu, Estonii, Filipin, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Indii, Indonezji, Kazachstanu, Kolumbii, Libanu, Litwy, Łotwy, Macedonii, Madagaskaru, Malty, Maroka, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii i Czarnogóry, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Sri Lanki, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Syrii, Szwecji, Tajlandii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Urugwaju, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii, Zimbabwe.

Komisja zakwalifikowała 1280 prac na wystawę pokonkursową przyznając spośród nich 19 nagród specjalnych i 151 nagród, w tym dla Ani Klechamer z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 729 626 gości
Na stronie znajduje się
5 gości