Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 08-07-2020

Poznajemy Gminę Skąpe I

27.07.2011
Gmina Skąpe posiada wiele uroczych aczkolwiek mało znanych zakątków. Organizowane przez Urząd Gminy Skape konkursy mają za zadanie odkrycie jej uroków zarówno przez mieszkańców jak i gości. Przez cały miesiąc październik w naszym serwisie internetowym prowadzony był konkurs „Odkrywamy Gminę Skąpe”. Codziennie od poniedziałku do piątku publikowane było zdjęcie ukazujące perełki Gminy Skąpe. Zadaniem konkursowym było odgadnięcie nazwy miejscowości w jakiej wykonana została dana fotografia i wysłanie wiadomości z poprawną odpowiedzią na adres promocja@skape.pl. Nagrodzeni koszulami z logiem Gminy Skąpe zostali Wojciech Petryszyn (Zielona Góra), Anita Grzyb (Ołobok), Marek Baszuro (Świebodzin), Aleksandra Żegało (Świebodzin), Aleksandra Wolniewicz (Ołobok), Radosław Ziółkowski (Lubrza), Krzysztof Krypel (Wałbrzych), Edward Wolniewicz (Ołobok), Anna Puk (Niekarzyn), Arkadiusz Kucy (Świebodzin), Arkadiusz Lisowski (Ołobok), Iwona Derkacz (Skąpe), Ewa Wilczyńska (Zielona Góra), Katarzyna Ziółkowska (Rokitnica), Joanna Wolniewicz-Wandrycz (Ołobok), Artur Wandrycz (Ołobok), Andrzej Wilczyński (Zielona Góra), Kinga Sobiechowska (Skąpe), Bartłomiej Jagiełło (Niekarzyn), Katarzyna Wilczyńska (Zielona Góra) i Przemysław Obuchanicz (Rokitnica). Liczba zgłoszeń i serdecznych maili pokazuje, że mieszkańcy są dumni ze swojej gminy a goście zachwyceni jej walorami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.
27.07.2011
Konkurs dla internautów
"Odkrywamy Gminę Skąpe"
W jakiej miejscowości zostało wykonane to zdjęcie?

Poprawna odpowiedź brzmi: SKĄPE
Na zdjęciu: Kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Budowla w stylu neogotyckim pochodząca z drugiej połowy XIX stulecia. Ceglana, jednonawowa z pięcioboczną apsydą prezbiterialną, z wieżą od zachodu. Wieża trzykondygnacyjna, zdobiona blendowaniem, zwieńczona ośmioboczną iglicą 
 
Zwycięzcą konkursu z 2 października br. został
Wojciech Petryszyn z Zielonej Góry.
27.07.2011
Konkurs dla internautów
"Odkrywamy Gminę Skąpe"
W jakiej miejscowości zostało wykonane to zdjęcie?
 
 
Poprawna odpowiedź brzmi: OŁOBOK

Na zdjęciu: Kościół parafialny pw. św. Bartłomieja w Ołoboku.  Ufundowany w 1795 r. przez Dominikę I von Giller, ostatnią opatkę zakonu trzebnickich cysterek. Obiekt zlokalizowany jest na południowym krańcu wsi, w sąsiedztwie cmentarza, na wyniesieniu terenu, który opada północnym zboczem ku wsi. Stanowi on, wraz z otaczającym murem, reprezentacyjną bramą i sąsiadującymi zabudowaniami (m.in. plebanią i budynkiem parafialnym) kompleks zabudowy tworzący południową enklawę na granicy miejscowości. Kościół jest murowany z cegły, jednonawowy z prostokątnym prezbiterium, do którego przylegają po bokach dwa pomieszczenia. Przy nawie od zachodu znajduje się kwadratowa wieża. Nawę nakrywa drewniany pułap, chór zaś sklepienie kolebowe z lunetami.
 
Łyk historii: Pierwszy kościół w Ołoboku wzniesiony został jeszcze przed nadaniem miejscowości praw miejskich, wspomniany jest bowiem w 1240 roku. Kościół ten nie przetrwał do naszych czasów. Sądząc z ryciny autorstwa F.B. Wernera miał układ i bryłę typową dla wiejskich budowli sakralnych – składał się z nawy, niższego prezbiterium i wieży z wysokim iglicowym dachem. Z przyczyn nieznanych (być może po spaleniu) w 1795 roku został gruntownie przebudowany otrzymując formę klasyczną. Z dawnej budowli zachowała się południowa kruchta z krzyżowo-żebrowym sklepieniem.
 
Zwycięzcą konkursu z 3 października br. została
Anita Grzyb z Ołoboku.
27.07.2011
Konkurs dla internautów
"Odkrywamy Gminę Skąpe"
W jakiej miejscowości zostało wykonane to zdjęcie?
 
 
Poprawna odpowiedź brzmi: OŁOBOK

Na zdjęciu: Nagrobne pomniki zachowane przy kościele parafilanym pw. św. Bartłomieja w Ołoboku. Obiekty te powstały przed 1945 r. 
 
Zwycięzcą konkursu z 4 października br. został 
Marek Baszuro ze Świebodzina.
27.07.2011
Konkurs dla internautów
„Odkrywamy Gminę Skąpe”
W dniu 2 października br. rozpoczynamy I edycję konkursu: Odkrywamy Gminę Skąpe.
Inicjatywą naszego przedsięwzięcia jest promocja i prezentacja uroków Gminy Skąpe.

Codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 24.00 będziemy prezentowali zdjęcie z terenu gminy. Do uczestników konkursu będzie należało odgadnięcie jakie to miejsce lub jaka to miejscowość. Konkurs potrwa do 31 października 2006 r.

* Nie zastanawiaj się tylko weź udział w naszym konkursie i wygraj nagrodę w postaci koszulki Gminy Skąpe.
* Odpowiedz na jedno pytanie, wyślij email i wygraj nagrodę.
* Codziennie nowe zdjęcie i nowe nagrody.

Zasady konkursu:
1. Należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe.
2. Odpowiedzi prosimy przesyłać w dniu ukazania się zdjęcia do godz. 24.00 na adres: promocja@skape.pl.
3. W wiadomości należy podać:
- poprawną odpowiedź,
- imię i nazwisko,
- adres kontaktowy, na który zostanie wysłana nagroda,
- temat wiadomości: "Konkurs: Odkrywamy Gminę Skąpe".
- formułkę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do potrzeb Konkursu dla internautów „Odkrywamy Gminę Skąpe”.
- rozmiar koszulki.
4. Każda osoba może nadesłać tylko jedną odpowiedź.
5. Codziennie zbierze się Jury i wylosuje zwycięzcę z dnia poprzedniego spośród nadesłanych do godz. 24.00 poprawnych odpowiedzi.
6. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.
7. Nagrodą jest koszulka z logiem Gminy Skąpe, która zostanie wysłane zwycięzcy pocztą.
8. Ogłoszenie wyników konkursu codziennie od poniedziałku do piątku od 3 paździenika do 2 listopada br. na stronie www.skape.pl.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 729 635 gości
Na stronie znajduje się
6 gości