Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 08-07-2020
27.07.2011
ZUR KENNTNISNAHME – „Konkurs młodych kucharzy europejskich”

Gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Radoszynie startują 26 maja w „konkursie młodych kucharzy europejskich”. Brandenburski Minister Oświaty Holger Rupprecht będzie obecny jako prominentny degustator.
Za kilka dni dziewięciu gimnazjalistów z Brandenburgii, Polski oraz ze Słowacji skrzyżuje 26 maja swoje łyżki kucharskie w „Konkursie młodych kucharzy europejskich”. Na starcie jest również zespół Publicznego Gimnazjum w Radoszynie. Uczniowie z Radoszyna przystępują po raz pierwszy do tego niezwykłego współzawodnictwa młodzieżowego przy kuchence. Ich przeciwnikami będą młodzi ludzi kucharze z Kyritz (Niemcy) oraz z Nitry (Słowacja). Na apetyczny poczęstunek przyszłe talenty zmierzą swoje siły kulinarne w Ośrodku młodzieżowym w Nauen.
Punktualnie o godzinie 11 w kuchnni padanie sygnał do startu. Jako kulinarne zadanie młodzi kucharze europejscy będą mieć do wyczarowania w ciągu 60 minut danie główne dla czterech osób, podczas kiedy opiekunowie zespołów przyrządzać będą pyszne desery. Następnie przyrządzone smakołyki prezentowane będą przy zastawionym stole i oceniane przez jurorów, profesjonalnych kucharzy. Jako prominentnego zaglądacza do garnków zapalona do gotowania młodzież będzie mogła powitać brandenburskiego Ministra Oświaty Holgera Rupprechta, który objął patronat nad konkursem i tego popołudnia chce osobiście zaglądać zespołom przez ramię podczas przygotowywania dań.
„Konkurs młodych kucharzy europejskich”, zainicjowany przez VNG – Verbundnetz Gas Aktiengesellschaft w Lipsku, ma na celu przyciągnięcie do palników kuchenek kucharskiego narybku z różnych krajów, aby w ten sposób przyczynić się do poznania innych krajów i zwyczajów w Europie. Pod hasłem „Wspólne gotowanie, bezgraniczne przyjemności” uczniowie Niemiec, Polski, Czech i Słowacji mają nie tylko udokumentować swoje zdolności i umiejętności w przyrządzaniu i przyprawianiu potraw, ale również przezwyciężać nad garnkami bariery językowe, a może nawet nawiązywać nowe przyjaźnie. Patronat nad tym szczególnym wydarzeniem kucharskim objęli Ministrowie Oświaty uczestniczących w nim pięciu krajów związkowych Niemiec.

„Konkurs młodych kucharzy europejskich” dzieli się na rundę wstępną i końcową. W pierwszej turze każdy z pięciu wschodnioniemieckich krajów związkowych wstępuje w szranki z dwoma bądź trzema konkurentami zagranicznymi. Te zespoły z Niemiec, polski, Czech i Słowacji, które zdobędą przy tym najwięcej punktów, będą współzawodniczyć między sobą jesienią tego roku w wielkim finale.

Więcej informacji, pośrednictwo w nawiązywaniu kontaktów oraz udostępnienie materiałów fotograficznych. Nowości, sprawozdania, informacje o uczestniczących szkołach, portrety krajów oraz wiele innych ciekawych informacji dotyczących projektu na stronie internetowej www.eurocooking.de
 


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 729 400 gości
Na stronie znajduje się
3 gości