Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 08-07-2020

Festyn wędkarski w Ołoboku

11.01.2012
Weekend z wędką? Czemu nie! Organizatorzy V Drużynowego Pucharu Wójta Gminy Skąpe, czyli zawodów wędkarskich w dyscyplinie spławikowej pokazali, że wędkowanie to nie tylko dłuuuuuugie oczekiwanie na drgnięcie spławika, ale też dobra zabawa...przy bigosie i flaczkach.
 
W dniu 19 czerwca br. na plaży jeziora Czerniak w Ołoboku odbył się festyn wędkarski. Zmaganiom sportowym towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy dla dorosłych.
 
Zimny, sobotni poranek nie spłoszył wędkarzy, którzy licznie stanęli do zawodów. W czasie, gdy wędkowali na plaży jeziora Czerniak odbywał się festyn. Imprezę prowadził pan Józef Roszczyk, który co rusz ogłaszał nowe konkursy i zabawy. Uczestnicy festynu musieli się wykazać nie tylko sportowymi zdolnościami, ale też znajomością historii gminy oraz umiejetnościami kuliinarnymi, związanymi oczywiście z daniami rybnymi. Spragnieni dostali oranżadę i wodę, głodni raczyli się: flakami a la prezes, bigosem szefa, rybą w wodzie, pasztetem z zająca jak lesi, udkiem z kurczaka na wodzie, stekiem z dzika w lesie, ślimakiem w trawie, żądłem pszczoły w pasiece, szczypcami raka w mule, żabimi udkami w tataraku i ogonem bobra w żeremiu.
Zawody wędkarskie rozstrzygnęły się ok. godz. 14.00. Wtedy to komisja sędziowska w składzie: sędzia główny, pan Marek Roszak, sędzia sekretarz, pan Ryszard Leszczyński oraz sędzia kontrolny, pan Józef Rzepka wraz z panem Arturem Oborskim ogłosili oficjalne wyniki.
 
Ponizej zamieszczamy ostateczną klasyfikację zawodników:
 
czytaj dalej »
11.01.2012
W dniu 19 czerwca br. nad jeziorem Czerniak w Ołoboku odbędzie się Festyn Wędkarski oraz Zawody o Puchar Wójta Gminy Skąpe w klasyfikacji drużynowej. Impreza została przygotowana przez Niezależne Towarzystwo Wędkarskie "Ołobok" i Koło PZW w Ciborzu.
Na uczestników imprezy, oprócz zawodów wędkarskich, czeka wiele atrakcji, m.in.: konkurs "Los szczęścia", wyścigi łodzi wędkarskich, zawody strzeleckie z wiatrówki, konkurs wiedzy o gminie Skąpe oraz jeziorze Czerniak, siłowanie na rękę, chodzenie na szczudłach i wiele innych.
 
 
Program festynu
do godz. 7.00 - zapisy
8.00-11.00 zawody spławikowe seniorów, 1 wędka
11.30-12.30 zawody młodzików do lat 14
14.00 ogłoszenie wynków zawodów wędkarskich, wręczenie pucharu oraz nagród
14.30-17.00 gry i zabawy:
- konkurs "Los szczęścia"
- wyścigi łodzi wędkarskich (drużyny 5-osobowe)
- zawody strzeleckie z wiatrówki
- konkurs wiedzy i gminie Skąpe i j. Czerniak
- konkursy dla dzieci
- siłowanie na rękę
- chodzenie na szczudłach
- przeciąganie liny
17.00 losowaniew nagród w konkursie "Los szczęścia"
18.00 zakończenie festynu
 
Sprawy organizacyjne
1. W dniu zawodów prosimy wędkaryz, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach, o niezajmowanie stanowisk wędkarskich w godzinach 6.00 - 14.00.
2. Udział w zawodach dzieci do lat 14 tylko z dorosłym opiekunem.
3. Dla uczestników imprezy przygotowano wędkarską zupę i bigos, a dla dzieci słodycze i napoje.
 
Serdecznie zapraszamy
 


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 729 525 gości
Na stronie znajduje się
3 gości