Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 15-07-2020

Strona główna

19.03.2020
   Ośrodek Pomocy Społecznej w Skąpem w związku z rozprzestrzenianiem się na terenie naszego kraju koronawirusa, w celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia a w szczególności osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym apeluje do wszystkich mieszkańców Gminy Skąpe, a w szczególności do przedstawicieli Sołectw, dysponujących wiedzą o lokalnym środowisku, o przekazywanie bieżących informacji do tut. Ośrodka, o sytuacjach trudnych i zagrażających życiu, w szczególności do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych pod kątem zabezpieczenia pomocy w formie posiłku lub produktów żywnościowych, zakupu leków pomocy w postaci interwencji kryzysowej.

Informujemy, że powyższe informacje można przekazywać do tut. Ośrodka od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 19.00 od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania.

tel. kontaktowy: 68 34 19 108

19.03.2020
 W związku z trwający zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od dnia 16.03.2020r. do odwołania praca Urzędu Gminy została ograniczona do kontaktów mailowych i telefonicznych oraz epuap. Wszelka obsługa interesantów będzie odbywała się tylko i wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem. 

Kontakt telefoniczny:

Sekretariat 68 34 19 212, 213 (od 7:00 do 15:00)

Sekretarz Gminy 609 560 333

Wójt Gminy 601 555 068

Straż Gminna 607 133 000

Kontakt poprzez pocztę elektroniczną:

Sekretariat sekretariat@skape.pl

Podatki podatki@skape.pl

Windykacja windykacja@skape.pl

Budownictwo i zamówienia publiczne przetargi@skape.pl

Kasa kasa@skape.pl

Gospodarka komunalna (opłaty za odpady, wodę, ścieki, cmentarze i dzierżawy gruntów) zgk@skape.pl

Gospodarka przestrzenna (wnioski o warunki zabudowy, zaświadczenie o przeznaczeniu działek w studium i w planach) gospodarkaprzestrzenna@skape.pl

Ewidencja ludności (dowody osobiste, meldunki) ewidencja@skape.pl

Straż Gminna straznik@skape.pl

Skrzynka epuap: 

Zaloguj się na epuap.gov.pl wybierz "Alfabetyczna lista spraw" -> "Pismo ogólne do podmiotu publicznego", następnie wybierz "Przejdź do formularza" i w uzupełnij pole "Ustaw/zmień adresata" wpisując "Skape". Teraz wystarczy tylko uzupełnić formularz, zapisać i wysłać.

19.03.2020
 W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusa podjęto decyzję o zamknięciu Gminnego Punktu Zbierania Odpadów  Komunalnych (PSZOK) w Skąpem

DO ODWOŁANIA

12.03.2020
Gest podania ręki ma pozytywny wydźwięk i jest elementem powitania, zgody, przypieczętowania umowy, składania życzeń czy gratulacji. W sytuacji ogłoszonej przez WHO pandemii koronawirusa przez zachowanie zasad higieny uznaje się rownież powstrzymanie się od tego ważnego w naszym społeczeństwie gestu. Z całą pewnością nie będzie to odbieranie jako nieuprzejmość z naszej strony i nieznajomość Savoir-vivre.
12.03.2020

Mieszkańcy Gminy Skąpe!

Apelujemy o podjęcie działań:

ograniczmy wizyty w miejscach publicznych,

nie traktujmy odwołania zajęć w placówkach oświatowych i kulturalnych jako dodatkowe wolne i czas spotkań towarzyskich, a jako kwarantannę,

traktujmy również place zabaw i boiska jako potencjalne zródło zakażenia i zaprzestańmy z nich korzystać

zrezygnujmy z podawania ręki,

Mszę Św. zastąpmy modlitwą w domu

pomóżmy starszym sąsiadom w tym trudnym i niebezpiecznym dla nich czasie (poprzez zrobienie zakupów, wykup leków itp.),

przestrzegajmy zasad higieny

Podsumowując:

Hasło, które powinno nam towarzyszyć w ciagu najbliższych dni to: „CHROŃ SWOJE ŻYCIE I ZDROWIE - ZOSTAŃ W DOMU”.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 743 158 gości
Na stronie znajduje się
3 gości