Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: niedziela, 29-03-2020

Strona główna

04.03.2020
ZAWIADOMIENIE
Zarządu Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Świebodzinie
ZWOŁUJE
Walne Zgromadzenie Członków Gminnej Spółki Wodnej Skąpe
na dzień 11 marca 2020 roku (środa) o godz. 12:00
w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Skąpem.
 
Porządek obrad:
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia i przyjęcie porządku obrad.
2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia i powołanie Protokolanta.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał.
4. Przedstawienie sprawozdań za rok 2019:
a) Zarządu
b) Komisji Rewizyjnej
5. Przedstawienie planu pracy na 2020 rok.
6. Przedstawienie przez Zarząd proponowanych zmian w Statucie Spółki.
7. Dyskusja.
8. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) Zatwierdzenia sprawozdań Zarządu i Komisji Rewizyjnej za 2019 rok oraz udzielenie absolutorium zarządowi Spółki
b) Uchwalenie planu pracy oraz budżetu na 2020 rok c) Uchwalenie zmiany Statutu GS W Skąpe
9. Przyjęcie protokołu z ostatniego Walnego Zgromadzenia.
10. Sprawy różne oraz zakończenie Walnego Zgromadzenia.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
Zarząd RZSW w Świebodzinie
Załączniki
03.03.2020
Drodzy Państwo,

Poczta Polska S.A. informuje, że na terenie Państwa gminy spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek oddawczych tj. skrzynek do których listonosz doręcza korespondencję.

Sytuacja braku instalacji skrzynek indywidualnych oddawczych jest problematyczna dla obu stron, nie tylko dla operatora pocztowego, ale także dla adresata korespondencji. Nadchodząca korespondencja do osób które nie mają skrzynek indywidualnych oczywiście jest kierowana do doręczenia. Listonosze, zarówno w przypadku przesyłek rejestrowanych jak i zwykłych zmuszeni są do pozostawiania zawiadomienia (awiza) w zależności od możliwości dostępu do posesji np. w drzwiach mieszkania lub w ogrodzeniu, rurach i rynnach PCV i stosowania innego rodzaju tymczasowych rozwiązań wskazywanych przez mieszkańców. Te sytuacje z kolei budzą wiele zastrzeżeń i kierowanie nieuzasadnionych skarg ze strony naszych klientów, zarówno adresatów jak i nadawców przesyłek.

Przypominamy, iż w przypadku niedostosowania się do obowiązku instalacji skrzynki indywidualnej przy lokalu, mieszkańcy narażają się na konieczność każdorazowego odbioru przesyłek z placówki pocztowej. Wizyta w placówce pocztowej wynika z braku możliwości skutecznego i bezpiecznego doręczenia korespondencji przez listonosza. W takich przypadkach każda przesyłka (kartka pocztowa, przesyłka listowa, gazetowa i reklamowa) będzie podlegała tzw. awizowaniu. Jednym słowem osobisty odbiór nawet zwykłych przesyłek może skutkować stratą czasu i wywołać niezadowolenie Naszych Klientów. W przypadku braku możliwości doręczenia lub wydania zaawizowanych przesyłek w placówce po upływie określonego czasu, następuje zwrot korespondencji do nadawcy.

Prosimy również o zwrócenie uwagi, aby nieruchomość posiadała w widocznym miejscu oznaczenie tzn. tabliczkę adresową posesji z numerem porządkowym.
Brak oznaczenia, który jest także wymagany odpowiednimi przepisami prawa powoduje często problemy w dostarczaniu korespondencji w sytuacji gdy przesyłki adresowane do Państwa doręcza listonosz zastępujący pracownika stale obsługującego ten obszar (np. z powodu urlopu czy też choroby „stałego” listonosza).
Ponadto w skrajnych przypadkach odpowiednia numeracja domu może uratować komuś życie. Poza listonoszami, jeżdżą także służby ratujące życie, straż pożarna czy policja dla których to brak oznaczenia nieruchomości też stanowi znaczny problem.
Przekazując powyższe zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o obowiązku posiadania skrzynki oddawczej oraz stosownego oznakowania numerem porządkowym posesji wśród mieszkańców Państwa Gminy, za pośrednictwem Państwa strony internetowej lub innej, stosowanej lokalnie formy komunikacji z mieszkańcami, za co serdecznie z góry dziękujemy. 

Pozdrawiamy
Poczta Polska S.A.
Region Sieci w Gorzowie Wielkopolskim
Ul. Jagiellończyka 4
66-400 Gorzów Wlkp.

02.03.2020

Komunikat Wojewody Lubuskiego

 

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 w Europie i rosnącym niepokojem społeczeństwa wywołanym jego możliwymi skutkami informujemy, że wszelkie informacje dot. koronawirusa znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, w zakładce: „co musisz wiedzieć o koronawirusie".

 

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

 

W razie wątpliwości i pytań, na które nie znaleźliście Państwo odpowiedzi, do dyspozycji pozostaje infolinia NFZ, dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem:

800 190 590

28.02.2020

Informujemy, że w dniu wczorajszym otrzymaliśmy pozytywną opinię Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie przekształcenie z dniem 31 sierpnia 2020 roku Szkoły Podstawowej w Niekarzynie poprzez przeniesienie jej siedziby do Radoszyna.

Oznacza to, że po przyjęciu przez Radę Gminy Skąpe uchwały w sprawie przekształcenia szkoły, dnia 01 września 2020 roku usłyszymy dzwonek szkolny  w Szkole Podstawowej w Radoszynie, co  z całą pewnością służyć będzie dobru naszych dzieci.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • Ptasia Grypa
 • ASF
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • Księga gości
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 425 841 gości
Na stronie znajduje się
13 gości