Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 08-07-2020

Strona główna

13.05.2020
 

Przypominamy o nowej e-usłudze. Przez internet można uzyskać odpis aktu stanu cywilnego.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

 

 

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-odpis-aktu-stanu-cywilnego-urodzenia-malzenstwa-zgonu

 

 

 

08.05.2020

 

Z przyjemnością zawiadamiamy Państwa, że decyzją Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Skąpem  dnia 11 maja br. wznowiona zostaje działalność bibliotek w Skąpem i w Ołoboku.  Jednocześnie pragniemy zapewnić, że nasze biblioteki spełniają normy w kwestii bezpiecznego korzystania z nich określone przepisami związanymi z COVID – 19 i uzyskały pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świebodzinie.

Przedstawiamy harmonogram otwarcia bibliotek:

poniedziałek – Ołobok, godz. 11-17

wtorek – Skąpe, godz. 9-17

środa – Ołobok, godz. 9-17

czwartek- Skąpe, godz. 9-17

piątek- Skąpe, godz. 8-11 i Ołobok, godz.13-16

Serdecznie zapraszamy!

 

08.05.2020

 Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej

z dnia 7 maja 2020 roku          Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja 2020 r., do których była zobowiązana przepisami prawa.

         W dniu 16 kwietnia 2020 r. została jednak uchwalona ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U poz. 695). Na mocy art. 102 tej ustawy zawieszone zostały obowiązki informacyjne wynikające z przepisów Kodeksu wyborczego, nałożone na wójtów i komisarzy wyborczych, ponadto przepisy dotyczące wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, głosowania korespondencyjnego oraz głosowania przez pełnomocnika.

         Zawieszone zostały przede wszystkim kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart. Pozbawienie Państwowej Komisji Wyborczej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe. Karty wyborcze są bowiem warunkiem koniecznym do przeprowadzenia głosowania.

 

         Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

 

Jednocześnie w konsekwencji powyższego nie mogą mieć zastosowania także inne przepisy Kodeksu wyborczego związane z głosowaniem, w tym:

1)      wójtowie oraz konsulowie nie przygotowują spisów wyborców;

2)      nie będzie obowiązywać tzw. cisza wyborcza, tj. zakaz prowadzenia agitacji wyborczej i podawania do wiadomości publicznej wyników sondaży dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych;

3)     lokale wyborcze pozostaną zamknięte.

 

Państwowa Komisja Wyborcza w składzie:

Przewodniczący Sylwester Marciniak

Zastępca Przewodniczącego Zbigniew Cieślak

Zastępca Przewodniczącego Wojciech Sych

                                Członkowie:

Ryszard Balicki

Liwiusz Laska

Dariusz Lasocki

Maciej Miłosz

Arkadiusz Pikulik

Konrad Składowski

 

 

 

05.05.2020

Niepubliczne Przedszkole Pod Muchomorkiem w Ciborzu będzie nieczynne do 24 maja br.

Informujemy Państwa, że Niepubliczne Przedszkole „Pod Muchomorkiem” w Ciborzu z oddziałami zamiejscowymi w Niekarzynie, Radoszynie i Ołoboku będzie nieczynne do dnia 24 maja 2020 roku. W dniu dzisiejszym właściciel niepublicznego przedszkola, Pan Tadeusz Wróbel, poinformował Wójta Gminy Skąpe, iż oddziały przedszkolne były przygotowane, wdrożono również odpowiednie procedury bezpieczeństwa, jednakże z uwagi na brak deklaracji rodziców o powrocie dzieci do przedszkola  pozostaną one nieczynne do 24 maja br. Z przekazanych nam informacji wynika, że niespełna 10% rodziców wyraziło chęć uczestnictwa ich dzieci w zajęciach. Wobec powyższego podjęto decyzję, iż przedszkola pozostaną zamknięte.


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 729 529 gości
Na stronie znajduje się
5 gości