Chronimy Twoje dane, więcęj szczegółów TUTAJ
 
Portal wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.
x
Dziś jest: środa, 15-07-2020

Strona główna

09.04.2020
 Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz salowe i laboranci każdego dnia poświęcają się dla naszego dobra, ale teraz, podczas epidemii koronawirusa ich praca jest jeszcze cięższa i wymagająca poświęcenia. To dziś chcemy Wam podziękować za ciężką pracę, szczególne podziękowania kierujemy  mieszkańcom Gminy Skąpe, pracującym na rzecz ochrony naszego zdrowia.
31.03.2020
Z wielką przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie FUNDAMED działające na terenie naszej gminy otrzymało grant w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na działalność w obszarze priorytetu Aktywni obywatele. Stowarzyszenie będzie realizowało projekt „Nic o nas bez nas – powołanie Młodzieżowej Rady Gminy Skąpe”. 
 
Od miesiąca marca br. rozpoczęto prace dotyczące realizacji projektu, w ramach którego zaplanowano wiele ciekawych działań z udziałem młodzieży z terenu Gminy Skąpe. Niestety, przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie mogą odbywać się spotkania otwarte w ramach realizacji projektu. Obecne prace odbywają się przy udziale dyrektorów szkół i samorządu gminy. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.
30.03.2020

Uwaga ważne! Od poniedziałku (30 marca) do odwołania Ośrodek Pomocy Społecznej w Skąpem będzie nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy.

Z uwagi na szybko rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa  SARS-CoV-2, choroby zakaźnej COVID-19, w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. poz. 491 z późn. zm.) Ośrodek Pomocy Społecznej w Skąpem w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników zostaje zamknięty do odwołania dla ośrodka obsługi bezpośredniej klientów (do odwołania wstrzymuje się możliwość osobistego załatwiania spraw ) i będzie działał wyłącznie w trybie wewnętrznym. Przy wejściu do budynku OPS (przy drzwiach z prawej strony) zawieszona jest skrzynka na listy, do których mogą Państwo wrzucać korespondencję (wnioski, podania, inne). Pracownicy, w zwyczajowych godzinach pracy Ośrodka, pozostają do Państwa dyspozycji, numery telefonów pracowników w linku poniżej.

http://www.skape.naszops.pl/kontakt-1

Kontakt i informację można uzyskać również w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej podczas dyżurów pracowników od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 19.00 od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania.

tel. kontaktowy: 696-143-186 lub tel.: 68 34 19 108

Dane teleadresowe:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Skąpem
66-213 Skąpe 49

Kierownik
mgr Artur Macul

Godziny przyjęć interesantów: poniedziałek – piątek: 7.00-14.00
tel. 68 34 19 108

Pracownicy socjalni

1. Izabela Małecka - Starszy pracownik socjalny
Rejon: Kalinowo, Niesulice, Ołobok, Niesulice, Łąkie, Niekarzyn
tel. 68 34 19 108 wew. 22
e-mail: izabela.malecka@skape.pl

2. Danuta Celińska - Starszy pracownik socjalny
Rejon: Skąpe, Międzylesie, Podła Góra, Zawisze, Błonie, Węgrzynice, Rokitnica, Radoszyn
tel. 68 34 19 108 wew. 21
e-mail: danuta.celinska@skape.pl

3. Jolanta Porazińska - Tatarynowicz - Pracownik socjalny
Rejon: Cibórz, Pałck, Darnawa, Przetocznica, Kaliszkowice, Cząbry
tel. 68 34 19 108 wew. 23
e-mail: jolanta.porazinska@skape.pl

Dział Świadczeń Rodzinnych, Alimentacyjnych i Wychowawczych

1. Specjalista ds. Świadczeń Rodzinnych, Alimentacyjnych i Wychowawczych
Agnieszka Jassa
tel. 68 34 19 108 wew. 25
e-mail: agnieszka.jassa@skape.pl

2. Referent ds. Świadczeń Rodzinnych, Alimentacyjnych i Wychowawczych
Aneta Kudyba
tel. 68 34 19 108 wew. 25
e-mail: aneta.kudyba@skape.pl

3. Referent ds. Świadczeń Rodzinnych, Alimentacyjnych i Wychowawczych
Magdalena Sosnowska
tel. 68 34 19 108 wew. 25
e-mail: magdalena.sosnowska@skape.pl

lub

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA:

Zaloguj się na epuap.gov.pl wybierz "Alfabetyczna lista spraw" -> "Pismo ogólne do podmiotu publicznego", następnie wybierz "Przejdź do formularza" i  w uzupełnij pole "Ustaw/zmień adresata" wpisując "OPSSkape".

Teraz wystarczy tylko uzupełnić formularz, zapisać i wysłać. 

Nasze działania mają na celu prewencję w ochronione zdrowia mieszkańców Gminy Skąpe. Prosimy Państwa, w miarę możliwości, o pozostanie w domach.

Odpowiedzialnie dbajmy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie innych.

30.03.2020

Rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Ograniczenia w przemieszczaniu się

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

 • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
 • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
 • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

 

W autobusie tyle osób ile wynosi połowa miejsc siedzących

Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

 

Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi.

 

Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych

Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Tutaj jednak rząd wprowadził kolejną ważną zasadę. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Państwo zachęca jednak do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

 

Zakłady pracy

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

 

Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują

Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

 

 


Urząd Gminy Skąpe
66-213 Skąpe 65

   
tel.:
68 341 92 12
68 341 92 13
68 341 92 27
   
faks:
68 341 91 80
   
e-mail:
   
Biuletyn Informacji Publicznej
 • COVID
 • ASF
 • Ptasia Grypa
 • Multimedialny Plan Gminy
 • Panorama gminy
 • Formularz kontaktowy
 • RSS
 • Galeria zdjęć
 • e-Kartki
 • Dotacje - Przewodnik
 • Księga gości
 • Księga gości
Odwiedziło nas
1 743 084 gości
Na stronie znajduje się
4 gości