Właściciele nieruchomości letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe (m.in. domków holenderskich, przyczep kampingowych) są zobowiązani do złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Obowiązek ten dotyczy nieruchomości, na których powstają odpady komunalne w związku z sezonowym lub okresowym użytkowaniem.
Deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia wykorzystywania nieruchomości na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
Prawidłowo złożona deklaracja stanowi podstawę objęcia nieruchomości gminnym systemem odbioru odpadów.
Właściciele nieruchomości, którzy dotychczas nie dopełnili tego obowiązku, proszeni są o niezwłoczne złożenie deklaracji w Urzędzie Gminy.
Więcej informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy lub na stronie internetowej gminy w zakładce „Czysta Gmina”.
Przypomnienie o obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi




















